Turistika v regionu

Předchozí 1 3 7 12 18

Bohumilice

Šumava

Obec u řeky Volyňky, první zmínky pocházejí z roku 1352. V obci je jednoduchý zámeček Skalice z 19. století. Kostel Nejsvětější Trojice byl postaven koncem 13. století, po požáru byl v létech 1817 - 1818 opravován. Vnitřní zařízení pochází z 19. století. Vedle kostela stojí dřevěná zvonice. Z okolí obce pocházejí zbytky tzv. bohumilického meteoritu. Meteorit o celkové váze 57 kg byl vyorán v září 1829 (37 kg je uloženo v Národním muzeu v Praze).

Jezerní stěna

Typ

Téměř 300 m vysoká skalní stěna spadající k Plešnému jezeru na Šumavě v Jihočeském kraji.

Machův Mlýn

Šumava

Místo s památnou lípou leží na turistické a cykloturistické trase. Nachází se nedaleko Šumavských Hoštic (okres Prachatice).

Buk

Šumava

Malá obec ležící mezi Vimperkem a Šumavskými Hošticemi. Je umístěna v CHKO Šumava. Zdejší krásná příroda nabízí mnoho turistických a cykloturistických stezek a upravovaných lyžařských areálů.

Albrechtovice

Šumava

Malá vesnička jihozápadně od Prachatic, kterou kdysi procházela Zlatá stezka. Okolí je zajímavé výskytem vápence a také se na několika místech rýžovalo i dolovalo zlato. Místo je ideální pro turistické a cykloturistické výlety. V nedaleké obci Křišťanovice u lesního rybníka s rašelinnou vodou se nachází veřejné tábořiště a pláže.

Dolní Kožlí

Šumava

Malá vesnice nedaleko Vlachova Březí s křižovatkou modrě a zeleně značené turistické trasy a místem krásného rozhledu.

Havrdův Mlýn

Šumava

Malá osada na říčce Volyňce mezi obcemi Čkyně a Malenice, jižním směrem od Volyně. Nad ní se zvedá skalnatý vrch Věnec s impozantním pravěkým hradištěm ze 7. - 1. století před n. l. V nedalekých Lčovicích lze spatřit zámek obklopený nádherným parkem. Místo pro turistické a cykloturistické výlety.

Hradčany

Šumava

Malá pošumavská víska jižně od Čkyně. Prochází tudy turitistické a cykloturistické trasy. V blízkém okolí, u obce Bohumilice, četné nálezy tzv. bohumilického meteoritu.

Paseka

Šumava

Rozcestník červené a modré turistické značky, východně od rekreačního střediska zimních sportů Nové Hutě a v těsné blízkosti Pasecké slati v údolí Vydřího potoka.

Nové Hutě

Šumava

Malá obec, vyhledávaná především pro lyžařským areál, leží nedaleko dalšího významnějšího šumavského střediska zimních sportů Churáňova. Mnoho příležitostí k turistickým a cykloturistickým výletům. V obci stojí kostel z 19. století.

Předchozí 1 3 7 12 18

Kominictví

Kominictví.pdf

GEOPORTAL

www.eu2009.cz

www.kraj-jihocesky.cz

www.portal.gov.cz

FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI

Volby v Záblatí 2014

Průběh voleb do zastupitelstva obce Záblatí v sekci- Fotogalerie

Návštěvní a provozní řád hřiště

Navstevni a Provozni rad hriste[3].doc

Provozní řád dětského hřiště

Provozni rad detskeho hriste[3].doc

Objednání tenisových kurtů po internetu

Nově zavedená služba, objednávky tenisového kurtu po internetu.
Objednávky na víkend přijímáme do pátku 12:00 hod. prostřednictvím služby
„ELEKTRONICKÁ PODATELNA“

718(1).jpg

POVODNĚ v Záblatí 2009